Piękne plakaty do dziecięcego pokoju w klimacie vintage

Julkowy pokój to z jednej strony oaza spokoju, z drugiej królestwo zabawek. Pokażę Wam metamorfozę części wypoczynkowej, którą urządziłam w kolorach beżów i brązów. Największą ozdobą okazały się piękne plakaty w drewnianych ramach.

Obrazy dziecięcy pokój

Plakaty do dziecięcego pokoju

Urządzając pokój mojego aktualnie 2,5-rocznego synka kierowałam się stylem vintage. Kolory ziemi to zdecydowanie mój świat. Julek jeszcze jest zbyt mały, aby sugerować swoje upodobania kolorystyczne, ale moim zdaniem również dobrze czuje się w takim otoczeniu. Nigdy nie lubiłam pomieszczeń zbyt kolorowych, pstrokatych. Stonowane barwy przynoszą spokój, harmonię, ukojenie. I w takiej kolorystyce urządzone jest całe pomieszczenie, włącznie z dużą galerią plakatów. Klimatu dodają oryginalne, drewniane ramy. Wszystkie plakaty znalazłam w sklepie Desenio. Ciekawostką jest fakt, że to już moja… 3 galeria obrazów z Desenio w moim domu.

Zobacz całą kolekcję plakatów + ceny – na Desenio.pl

Gdzie jeszcze powiesiłam galerie obrazów z Desenio w moim domu? Możecie zobaczyć galerię obrazów w mojej łazience, zapraszam również do rzucenia okiem na beżową galerię obrazów w moim salonie. Jakie są obecnie najmodniejsze trendy w świecie obrazów? Zdecydowanie odchodzi się od krzykliwych, kolorowych, nachalnych obrazów na rzecz subtelnych, delikatnych, skandynawskich, lekkich i… w kolorach ziemi. Takie właśnie obrazy oraz całe galerie znajdziecie na Desenio.pl. Mój artykuł powstał we współpracy z tym sklepem, gdzie według mnie można znaleźć absolutnie najpiękniejsze i modne obrazy.

Z moim kodem zniżkowym JOANNADESENIO dostaniecie 30% zniżki na plakaty* w Desenio do 23 stycznia 2022 r.

Więcej inspiracji plakatowych znajdziecie na profilu @desenio

*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Personalizowane

grafiki do pokoju dziecięcego

W sklepie Desenio znajdziecie ogromny wybór plakatów do dziecięcego pokoju. Z tego co pamiętam jest ich tam prawie… 500! Nie łatwo jest przejrzeć wszystkie, ale już przy oglądaniu pierwszych propozycji ma się ochotę… mieć je wszystkie! Inspirowane są one stylem skandynawskim, czyli są to plakaty dosyć minimalistyczne, pastelowe, czasem akwarelowe, czasem graficzne. Znajdziecie tam plakaty dla dzieci z pełnymi miłości lub humoru złotymi myślami, a może warto powiesić u dziecka plakat edukacyjny z alfabetem lub mapą świata?. Wszystkie propozycje możecie obejrzeć w dziale plakaty dla dzieci na stronie Desenio. Plakaty dla dzieci są dobrym prezentem dla nowo narodzonego dziecka, z okazji chrzcin lub urodzin. Dostępne są w rozmiarach od 13×18 cm do 70×100 cm.

plakaty vintage do pokoju dziecka

Moda na pokoje w stylu vintage

Rodzice maluchów coraz częściej urządzają ich pokoje w klimacie vintage. Ten styl przyciąga naturalnością i chęcią powrotu do dawniejszych czasów, zupełnie innych, aniżeli mamy teraz. Kiedyś nie było kolorowych, plastikowych zabawek, a w dziecięcych pokojach królowała prostota i naturalne dodatki, zabawki z drewna, sporo elementów ręcznie wykonanych. W naszych czasach taka naturalność nabiera coraz większego znaczenia. I to właśnie dlatego styl vintage stał się tak popularny.

Zwróćcie uwagę na wybrane przeze mnie grafiki do pokoju Julka. Bije z nich spokój, nawiązują do starszych bajek typu Muminki. Te plakaty tworzą klimat pokoju, są proste, delikatne. Drewniane ramki świetnie komponują się z drewnianym łóżkiem, z tapetą w leśnym stylu. Kolorowe plakaty czy tapety w dziecięcym pokoju mogą być wręcz agresywne, a dziecko potrzebuje spokoju, balansu. I według mnie właśnie taka kolorystyka wprowadza harmonię. Oczywiście w drugim końcu pokoju, którego nie widać na zdjęciach jest królestwo kolorowych zabawek Julka. Nie da się tego uniknąć. 

Obrazy do dziecięcego pokoju

Dlaczego warto wybrać plakaty od Desenio?

Mogę to opisać jako osoba, która już kilka razy zamawiała plakaty ze sklepu Desenio. W moim domu, jak wspominałam, wiszą już dwie galerie z tego sklepu. Nie każdy sklep z plakatami może pochwalić się taką jakością i dbałością o każdy detal. Wszystkie produkowane plakaty (z wyjątkiem kilku wzorów) drukowane są na niepowlekanym papierze premium o gramaturze 200g/m2. Jego powierzchnia jest matowa, bez odblasków, co nadaje mu wysokiej jakości wygląd. Stosowany papier jest również odporny na starzenie. Dzięki temu plakaty wyglądają bardzo profesjonalnie, tą jakość po prostu widać już na pierwszy rzut oka.

Z kolei ramki wytwarzane są ręcznie, przez wyspecjalizowanych rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem. Drewniane ramki wykonane z litego drewna dostępne są w kolorach: czarnym, białym, odcieniu dębu, ciemnego drewna i jasnego drewna. Ramki dębowe są wykonane z surowego dębu, a ramki z ciemnego drewna oraz ramki drewniane w kolorach czarnym i białym wykonano z litego drewna tulipanowca amerykańskiego, które jest następnie malowane. Ramki z jasnego drewna wykonane są z klonu cukrowego, który powleczono przezroczystą powłoką, aby uzyskać naturalne wykończenie.

pokoik vintage dla dziecka Dziecięcy pokój plakaty

Z moim kodem zniżkowym JOANNADESENIO dostaniecie 30% zniżki na plakaty* w Desenio do 23 stycznia 2022 r.

Więcej inspiracji plakatowych znajdziecie na profilu @desenio

*Z wyłączeniem ramek i plakatów z kategorii Handpicked/Personalizowane

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge